Основни насоки за отглеждане на лозя

Колкото по-стара е една лоза, толкова по-добре гроздовете по нея зреят.

Има и роторни косачки с автоматично отклоняващо се устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Къса резитба се извършва и върху най-младите части, за да се получи балансирано оформена лоза. Дори неопитен лозар би могъл да овладее тази технология.

Виното се отделя от джибрите след края на бурната ферментация

В сравнение с култиваторите и дисковите брани, те значително по-добре раздробяват почвата и заравняват обработената повърхност.

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Много важно е, когато работите по присаждане на лозите, да правите гладки отрези.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Плащането може да бъде осъществено еднократно или разсрочено !

Лозата може да се отглежда на различни почви, включително и на такива, където другите култури се развиват слабо. Най-подходящи обаче са дълбоките, рохкави, бързо затоплящи се почви.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Коловете също така дават възможност за по-лесно обработване на земята, но не бива да се подценява и ролята им в задаване посока на растежа. За подпиране на лозя лозите се използват колове с различни размери по отношение на дължина и дебелина.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основни насоки за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar